GALA WOLONTARIATU

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do spotkania i podziękowań, które odbyło się w Zespole Szkół Muzycznych w Koszalinie.

Na Galę zostali zaproszeni wolontariusze z Koszalińskiego Centrum Wolontariatu oraz wolontariusze ze Szkolnych Kół Wolontariusza, Pracowni Pozarządowej, Hospicjum im. M. Kolbego, Fundacji "Zdążyć z Miłością", Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

Zaproszenie na Galę przyjął Pan Piotr Jedliński, Pan Jan Kuriata oraz przedstawiciele Wydziałów Urzędu Miejskiego w Koszalinie. Galę uświetnili uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych.

"Czerwonokrzyska Gwiazdka"

Coroczna ogólnopolska akcja pomocy świątecznej Polskiego Czerwonego Krzyża, która kierowana jest do osób najuboższych, opuszczonych i bezdomnych.

Zebrane środki przekazywane są do noclegowni i schronisk, ale także na organizację spotkań opłatkowych, wydawanie paczek z żywnością.
PCK Oddział Koszalin zorganizował w dniach 13-15 grudnia zbiórkę pieniędzy w TESCO na te właśnie potrzeby.

POMOC DLA HOSPICJUM

Odpowiedzieliśmy na prośbę Hospicjum, dotyczącą zbiórki kwiatów, aby wypełnić wnętrza sal i korytarzy zielenią, by pacjenci poczuli się jak w domu.

Nasi uczniowie nie zawiedli, kwiaty przynosili chętnie.
Z pomocą klasy 1b wraz z wychowawczynią było ich dużo.

Dziękujemy !

IDĄ ŚWIĘTA

Przed zmarnowaniem jedzenia ratuje wiele akcji.
Do jednej z nich należy zbiórka Banku Żywności, która odbyła się w dniach 29-30 listopada.

Produkty takie jak: konserwy, makaron, olej, mąka, ryż, cukier, słodycze oraz wiele innych były w bardzo dużych ilościach w koszach - klienci sklepów nie zawiedli.
Celem takich akcji jest zapewnienie radosnych świąt wszystkim osobom potrzebującym.

MARSZ ŻYCZLIWOŚCI

W dniu 23 listopada w godzinach 11-13 odbył się V Marsz Życzliwości.

Spotkaliśmy się przed Ratuszem na Rynku Staromiejskim.
Uczestnicy otrzymali pamiątkowe przypinki, była również okazja do zrobienia wspólnych zdjęć.

Następnie pochód przeszedł ulicami Koszalina do CK 105, gdzie w holu kina Kryterium wspólnie zatańczyliśmy zumbę.

DAR SERCA

Jak co roku na terenie cmentarza wolontariusze zbierali datki na rzecz Hospicjum im. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie.

Cały dochód ze zbiórki (ponad 100 tys. złotych) jest przeznaczany na chorych.
W najtrudniejszym momencie swojego życia, mogą godnie odejść, a ich rodziny otrzymują wsparcie.

Łazy 2019

Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną Koło w Koszalinie w dniach 12-13 września zorganizowało po raz kolejny Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty w Łazach.

Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem "Niech dzieło mówi samo za siebie".
Wykonywaliśmy zadania związane z bezpośrednią obsługą imprezy - rejestracja uczestników, poczęstunki, pomoc i opieka nad osobami z niepełnosprawnością.
Pogoda dopisała !

Podstawowe zasady naboru do SKW i pracy wolontarystycznej

Szkolny Klub Wolontariusza prowadzi i bierze udział w akcjach pomocowych na rzecz instytucji, organizacji społecznych, społeczności szkolnej i osób potrzebujących.

1.Zapisy do SKW trwają do 30 września każdego roku szkolnego.

2. Każdy wolontariusz zobowiązany jest do udziału w minimum 5 akcjach
w roku szkolnym, przy czym by uzyskać zaświadczenie potwierdzające pracę wolontarystyczną na zakończenie 8 klasy, musi wypracować:
w systemie pracy dwuletniej - 40 godzin
w systemie pracy rocznej - 25 godzin

3.Zaświadczenia dla uczniów klas 8 wydawane są tylko na podstawie uczestnictwa w akcjach organizowanych przez SKW.

im. Lotników Polskich
ul.Sportowa 19