Monografia Sześćdziesięciolecia Jedenastki

W związku z obchodzonym w 2011 roku jubileuszem sześćdziesięciolecia Jedenastki ukazało się drugie wydanie książki poświęconej historii tejże placówki.

Publikacja prezentuje sześćdziesięcioletnie losy szkoły z tradycjami, szkoły dobrze znanej w naszym mieście od lat, od czasów założonej w 1951 roku Szkoły Ćwiczeń przy Liceum Pedagogicznym do czasów Gimnazjum nr 11
im. Lotników Polskich w Koszalinie.

Zadedykowana została uczniom i ich rodzicom, a także absolwentom.
Pierwsze wydanie monografii zostało wzbogacone o rozdział poświęcony czasom, kiedy Gimnazjum nr 11 zaczęło funkcjonować jako odrębna struktura organizacyjna (od roku 2004).

Warto także zwrócić uwagę na część zawierającą wywiady i wspomnienia. Została ona uzupełniona o wzruszającą rozmowę z panią Marią Rogalską, która kierowała Szkołą Ćwiczeń, a następnie Szkołą Podstawową nr 11
od roku 1954 przez okres 22 lat. Znalazł się tu także wywiad z panem Przemysławem Jaśkiewiczem, obecnie pełniącym funkcję dyrektora.

Oba wywiady stanowią swoistą klamrę, dzięki której widzimy, że przeszłość
i teraźniejszość w Jedenastce współistnieją obok siebie, dając świadectwo słowom Cycerona: "Historia - świadek czasu, światło prawdy, życie pamięci, nauczycielka życia, zwiastunka przyszłości".

Monografia Jedenastki

W związku z obchodzonym w październiku 2004r. Jubileuszem 50-lecia naszej szkoły wydana została monografia poświęcona Jedenastce.
Przybrała ona postać szkicu, rysu historycznego, upamiętniającego najważniejsze wydarzenia i postacie związane z dziejami placówki.

Pełna ciepłych i ciekawych wspomnień książka skłania do refleksji nad historią i naszą w niej rolą.
Pokazuje, jak dużo trudu i serca nauczyciele Jedenastki włożyli w budowanie jej dobrego wizerunku i wychowanie wielu pokoleń koszalinian.

Mamy nadzieję, że kolejne karty historii, które wspólnie będziemy zapisywać, potwierdzą dobre imię i wspaniałe tradycje szkoły.

Monografia została zadedykowana wszystkim naszym nauczycielom i absolwentom.

im. Lotników Polskich
ul.Sportowa 19