POLA NADZIEI

Po raz kolejny Szkolny Klub Wolontariusza brał udział w kweście na rzecz Koszalińskiego Hospicjum w ramach akcji POLA NADZIEI.

13 (sobota) i 14 (niedziela) kwietnia 2019r. zbieraliśmy pieniądze w centrum Koszalina (przy katedrze), ofiarując każdemu darczyńcy symbolicznego żonkila.
Zebraliśmy ponad 4 tysiące złotych.

KSIĄŻKI

Członkowie Szkolnego Klubu wolontariusza zebrali książki, które zostały przekazane dla biblioteki "Przyjaznego szpitala" w Połczynie Zdroju.
Jako wsparcie dla instytucji nie tylko w naszym mieście, ale także poza nim.

"Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym"

(Barbara Bush)

Gala Wolontariatu

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariatu.

Z tej okazji w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych odbyła się VIII Gala Wolontariatu.
Życzenia, dyplomy, upominki i bardzo dużo ciepła płynącego od ludzi dla ludzi.

Uroczystość uświetnił występ uczniów Szkoły Muzycznej, a poprowadził ją Pan Krzysztof Plewa.
Impreza zakończyła się wspólnym zdjęciem i poczęstunkiem.

Zbiórka żywności

W dniach 30.11 oraz 1.12. odbyła się zbiórka żywności.
Celem było zebranie jak największej ilości produktów spożywczych.

Produkty zostały przekazane na pomoc najuboższym rodzinom, osobom starszym dotkniętym biedą oraz innym potrzebującym w naszym regionie.
Mieszkańcy Koszalina kolejny raz pokazali, że są solidarni i kosze jak zwykle były pełne!

MARSZ ŻYCZLIWOŚCI

W dniu 24 listopada po raz czwarty odbył się Marsz Życzliwości i Pozdrowień.

Spotkaliśmy się przed Parkiem Wodnym, gdzie odbyły się warsztaty balonowe i bańkowe dla uczestników.
Następnie przemaszerowaliśmy lasem i ulicami Przylesia do Hali Sportowo- Widowiskowej rozdając "uśmiechniki".

"Dar Serca"

W dniu 1 listopada Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego oraz Hospicjum dla dzieci przeprowadziło akcję "Dar Serca" na Cmentarzu Komunalnym w Koszalinie.

Jak zawsze zwarci i gotowi włączyliśmy się w tę szczytną imprezę.

Żonkile

W dniu 31 października nasz Szkolny Klub Wolontariusza włączył się w akcję sadzenia żonkili w ramach kampanii "Pola Nadziei", której celem jest promowanie idei wolontariatu oraz niesienie bezinteresownej pomocy podopiecznym koszalińskiego hospicjum.

Na terenie szkoły zostały posadzone cebulki żonkili.

TED

W dniu 28 września na terenie Filharmonii odbyła się konferencja zorganizowana przez TED.
To inicjatywa stworzona w celu dania młodym ludziom możliwości podzielenia się ze swoimi rówieśnikami przemyśleniami na tematy, którymi się interesują, poprzez wygłaszanie prelekcji.

Naszym wkładem w inicjatywę była obsługa uczestników w czasie przerw.

Łazy

W dniach 12-13 września braliśmy udział w XVI Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatach Artystycznych.

Warsztaty odbyły się w Łazach, które zorganizowało Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) Koło w Koszalinie.
Cel imprezy to integracja społeczna i rozwój artystyczny osób sprawnych i niepełnosprawnych z całej Polski.

Do naszych działań należała obsługa Imprezy (w tym związane z pomocą i opieką nad osobami z niepełnosprawnością).